Hosting Stron Internetowych .pl

Co to jest Hosting WordPress?

Hosting Stron Internetowych WordPress to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych systemów do zarządzania treścią. Dzięki niemu w stosunkowo prosty sposób możesz uruchomić stronę internetową, blog czy nawet e-sklep. Co więcej – dzięki rozmaitym edytorom i szablonom, możliwe jest przygotowanie stron internetowych nawet przez laików, którzy nie mają doświadczenia w tworzeniu witryn.

Jednak, żeby strona na WordPressie działała prawidłowo, potrzebny jest odpowiedni hosting. Jeżeli zdecydujesz się na zbyt słaby serwer, strona może działać wolno, a nawet ładować się z problemami.

Dlatego też firmy świadczące usługi hostingowe często w ofercie proponują usługę nazywaną hostingiem WordPress. W takiej sytuacji dany pakiet jest zoptymalizowany pod ten konkretny silnik stron internetowych. Jednak… co konkretnie to oznacza?

Sprawdź do 67x szybszy hosting WordPress z pakietem cyber_Boost!

Idź do CyberFolks.pl »

Czym jest Hosting WordPress?

Hosting WordPress to nazwa usługi hostingowej, zoptymalizowanej pod strony korzystające z tego systemu CMS. Najczęściej wiąże się to z zapewnieniem odpowiednich parametrów sprzętowych serwera, aktualności stosowanych technologii, a także rozwiązań opracowanych w szczególności dla systemu WordPress.

W zdecydowanej większości hosting WordPress – choć zoptymalizowany pod ten konkretny CMS – nie ogranicza się wyłącznie do jednego silnika. Mając dostęp do takiego pakietu, możesz korzystać także z innych systemów CMS. Jest on jednak prezentowany jako zoptymalizowany dla silnika WP.

Żeby strona oparta na WordPress działała szybko, potrzebne są odpowiednie parametry sprzętowe. Co dokładnie to oznacza?

Czym cechuje się hosting WordPress?

Jeżeli WordPress może korzystać z zasobów na odpowiednim poziomie, wówczas “odwdzięcza się” stabilnością i szybkością działania. Jednak żeby było to możliwe, ważne jest to, aby hosting:

Kiedy hosting WordPress to za mało?

Hosting WordPress jest skrojony dla potrzeb stron, blogów, e-sklepów opartych na tym silniku. Gdy dany hostingodawca oferuje taki pakiet, najczęściej pozwoli on na szybkie działanie stron i aplikacji opartych na takim serwerze.

Pamiętaj jednak o tym, aby przed wyborem pakietu dokładnie przyjrzeć się, na czym polega hosting WordPress u danego dostawcy. Obsługa pamięci podręcznej, szybki typ dysków oraz aktualna wersja PHP to absolutna podstawa dla tego typu usług – w innym wypadku nazwa pakietu może okazać się tylko chwytem marketingowym.