Hosting Stron Internetowych .pl

Co to jest hosting w chmurze (cloud hosting)?

Hosting Stron Internetowych Hosting w chmurze to propozycja oferowana przez wybranych dostawców usług hostingowych. To rozwiązanie, które przedstawiane jest jako wyjątkowo szybkie, profesjonalne i dedykowane dla osób, oczekujących rozwiązań na najwyższym poziomie. Czy faktycznie tak jest?

Gdy mowa o hostingu współdzielonym – zasoby jednego serwera są dzielone między wielu klientów. De facto na jednym serwerze może być postawionych od kilku do nawet kilkuset stron internetowych. Wszystkie te aplikacje są obsługiwane przez jedną maszynę.

Jednak hosting w chmurze opiera się na innym mechanizmie. W takim wypadku klient wykupuje zasoby, które są obsługiwane przez wiele serwerów rozmieszczonych w chmurze. Jak to możliwe i jak działa takie rozwiązanie?

Sprawdź Elastyczny Web Hosting z gwarancją i skalowaniem zasobów.

Idź do dhosting.pl »

Hosting w chmurze – definicja

Hosting w chmurze (cloud hosting) to rodzaj usługi hostingowej, w której udostępniane są zasoby serwerowe chmury obliczeniowej. Klient decydujący się na taki rodzaj hostingu, wykupuje określone zasoby, które nie są obsługiwane przez jedną maszynę – a przez klaster serwerów umieszczonych w chmurze.

Chmura jest zdecentralizowana opiera się na dynamicznym przydzielaniu zasobów. W takiej sytuacji dane zapytanie jest zawsze realizowane możliwie najszybciej. Dzięki temu – nawet w przypadku dużego obciążenia – hostowana strona lub inna aplikacja internetowa może mieć optymalne warunki do stabilnej pracy.

W ramach usługi hostingu w chmurze, firma hostingowa udziela klientowi dostępu nie tylko do zasobów, ale także do infrastruktury umożliwiającej korzystania z nich. Najczęściej wiąże się to z udzieleniem dostępu do rozbudowanego panelu hostingowego, który umożliwia np. zabezpieczenie i konfigurację usługi.

Decydując się na cloud hosting, otrzymujesz dostęp do pełnej formy wirtualnej maszyny, którą możesz dowolnie skalować. Oprócz tego w ramach usług hostingowych oferowanych przez firmę hostingową możesz korzystać np. z przetwarzania danych w chmurze czy masowej wysyłki maili.

Hosting w chmurze – dlaczego to dobry pomysł?

Hosting w chmurze to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w przypadku wymagających aplikacji internetowych. Z pewnością zostanie docenione przy obsłudze e-sklepów czy bardziej wymagających stron internetowych.

Do największych atutów cloud hostingu należy zaliczyć:

Czy hosting w chmurze ma swoje wady?

Jak widzisz – cloud hosting to rozwiązanie, które wiąże się z mnóstwem zalet. To prawda. Takie rozwiązanie jest niezwykle stabilne i poradzi sobie nawet z bardzo mocnym obciążeniem. Skalowalność sprawi, że możesz dokupić dodatkowe zasoby wtedy, kiedy tego potrzebujesz, dlatego nie musisz już na wstępie określać, jakie zapotrzebowania będzie mieć Twój projekt.

Zatem – czy cloud hosting to rozwiązanie pozbawione wad? Oczywiście, że nie. Największy problem z hostingiem w chmurze wiąże się z… jego ceną. Taka forma udostępniania zasobów może być nawet kilkukrotnie droższa od standardowego hostingu współdzielonego.

Pamiętaj, że w przypadku wielu stron internetowych możesz liczyć na naprawdę szybkie działanie bez konieczności korzystania z chmury obliczeniowej. Zatem, zanim zdecydujesz się na cloud hosting, warto zapoznać się z ofertą hostingów SSD.

Jeżeli jednak wiesz o tym, że zależy Ci na maksymalnej stabilności – połączonej przy tym z niezawodnością i skalowalnością – cloud hosting będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.