Hosting Stron Internetowych .pl

Co to jest Hosting Poczty E-mail?

Hosting Stron Internetowych Hosting to nazwa usługi opierającej się na udostępnianiu zasobów serwera w sieci internetowej. Jest to jeden z fundamentów Internetu – ponieważ to właśnie z wykorzystaniem hostingu strony internetowe są najczęściej udostępniane w sieci. Z kolei dzięki domenom – uruchomienie i wyświetlenie witryny jest łatwe, ponieważ odwiedzający nie musi zapamiętywać adresu IP serwera – tylko może skorzystać z wygodnej “etykiety” wyrażonej w formie słownej.

Jednak hosting nie musi być wykorzystywany wyłącznie do publikowania stron internetowych. Zawartość udostępniana w ramach zasobów może być wykorzystywana także do rozmaitych innych aplikacji internetowych, streamingu itd. Hosting w sieci może być także wykorzystywany do obsługi poczty elektronicznej.

Hosting poczty to nazwa stosowana na usługi hostingowe wykorzystywane do obsługi poczty elektronicznej. Dzięki temu możliwe jest posiadanie adresu e-mail we własnej domenie oraz przechowywanie wiadomości na własnym serwerze (w ramach wykupionego pakietu hostingowego).

Sprawdź bezpieczną, nieawodną i wolną od SPAMu Pocztę Biznesową.

Idź do dhosting.pl »

Co to jest hosting poczty?

Hosting poczty to usługa udostępniania zasobów serwerowych pod obsługę poczty elektronicznej (e-mail). Przeważnie nie jest to odrębna usługa – możliwość uruchomienia poczty elektronicznej na serwerze jest dostępna w większości pakietów. Jednak same parametry takiej usługi mogą się zdecydowanie różnić.

Poszczególne hostingi różnicują się pod względem liczby kont poczty elektronicznej, które można uruchomić na danym serwerze. Poza tym mogą one różnić się w wielu kwestiach związanych z bezpieczeństwem poczty elektronicznej.

Taka poczta elektroniczna utrzymywana na hostingu może być – po prostej konfiguracji – obsługiwana przez programy do obsługi e-mail. W przypadku większości hostingów, możesz także korzystać z poczty z wykorzystaniem dostępu za pośrednictwem strony internetowej (np. Roundcube).  

Czym się kierować wybierając hosting poczty?

Wprawdzie większość pakietów oferuje pocztę elektroniczną w standardzie, to jednak zdarzają się oferty, w których warunki są wręcz idealne do założenia poczty elektronicznej. Żeby można było mówić o takiej sytuacji, dana oferta powinna uwzględniać m.in.:

Bardzo istotne jest także to, aby hosting zapewniał wysoki poziom bezpieczeństwa. 

Hosting poczty – a bezpieczeństwo

Konto elektroniczne utrzymywane na hostingu wymaga zabezpieczeń różnego typu. Gdy utrzymujesz pocztę e-mail na serwerze, o wiele z tych kwestii trzeba zadbać samodzielnie. Do dokonania konfiguracji nie potrzebujesz jednak umiejętności administrowania serwerem – większość opcji uda Ci się ustawić poprzez panel hostingowy. 

Bezpieczeństwo e-mail to szeroki temat. Trzeba szczególnie pamiętać o:

Kiedy warto mieć własny hosting poczty?

Gdy zdecydujesz się na hosting poczty – czyli usługę skrojoną na potrzeby poczty elektronicznej – wówczas możesz liczyć na bezpieczną, szybką i funkcjonalną pocztę e-mail. Adres we własnej domenie wygląda profesjonalnie, a możliwość tworzenia wielu kont sprawdza się podczas prowadzenia firmy. W związku z tym własny hosting poczty to rozwiązanie idealne dla blogów, sklepów internetowych czy przedsiębiorstw.Pamiętaj o tym, że choć poczta we własnej domenie wymaga pewnych konfiguracji, to w gruncie rzeczy jest ona “bezobsługowa”. A jeżeli uważasz, że programy do zarządzania pocztą oferowane przez hostingi są dla Ciebie niewystarczające – zawsze możesz zdecydować się na hosting poczty z wykorzystaniem Google Workspace (umożliwiające korzystanie z Gmail we własnej domenie).