Hosting Stron Internetowych .pl

Co to jest Hosting Reseller?

Hosting Stron Internetowych Hosting reseller to po angielsku – osoba zajmująca się odsprzedażą hostingu. Taka osoba nie jest w sensie faktycznym właścicielem serwera – jest natomiast pośrednikiem w sprzedaży usług.

Dobrze jest jednak wiedzieć, że hosting reseller to także nazwa pakietów usług hostingowych oferowanych przez hostingodawców. To rozwiązanie dla osób, które w ramach prowadzonej działalności – związanej np. z pozycjonowaniem, tworzeniem stron czy marketingiem – w ramach świadczonych usług potrzebują także udostępniać przestrzeń hostingową dla klienta końcowego.

Jest to związane z faktem, że wykonując strony internetowe czy prowadząc działalność marketingową, klient końcowy – który nie zna się na tematyce serwerów – często oczekuje usługi kompleksowej. W takiej sytuacji niekiedy konieczna jest sprzedaż hostingu, mimo… braku infrastruktury do prowadzenia tego typu działań. To jednak nie musi być przeszkodą. 

Sprawdź szybki hosting Reseller w Polsce z dyskami NVMe. Od 197 zł / rok.

Idź do SeoHost.pl »

Co to jest Hosting Reseller?

Hosting reseller to usługa hostingowa przystosowana dla osób, które zajmują się odsprzedażą zasobów serwera – samemu nie dysponując infrastrukturą odpowiednią do utrzymywania serwera “na własną rękę”. 

Jednak nie jest to zwykły, standardowy pakiet hostingowy. W większości przypadków, takie podstawowe usługi nie nadają się do dalszej odsprzedaży. Hosting dla resellera powinien mieć kilka dodatkowych opcji. Wśród nich na pewno powinny znaleźć się:

Jak wybrać hosting reseller?

Gdy wybierzesz hosting reseller, uwagę powinny przykuć przede wszystkim następujące kwestie:

Oprócz tego trzeba przyjrzeć się podstawowym parametrom hostingowym – tak samo jak w przypadku każdego innego hostingu współdzielonego. Szczególnie warto przeanalizować:

Jeśli nie hosting reseller – to co?

Możliwość zaoferowania klientowi końcowemu hostingu wiąże się z licznymi korzyściami. Przede wszystkim to źródło dodatkowego zarobku, w końcu odsprzedaż hostingu może wiązać się z prowizją. To także możliwość oferowania kompleksowej usługi – co często jest odpowiedzią na zapytania i potrzeby klienta końcowego.

Jednak, gdy chcesz oferować klientowi końcowemu zasoby serwera, nie musisz decydować się na usługę hosting SEO. Możesz zdecydować się także na usługę serwera dedykowanego – w ramach której hostingodawca wydzieli dla Ciebie maszynę, do której tylko Ty będziesz mieć dostęp. Taki serwer możesz odpowiednio skonfigurować i samodzielnie wydzielać zasoby dla swoich klientów.

To oczywiście bardzo dobre rozwiązanie – płacisz za konkretny serwer i samodzielnie kontrolujesz to, co, komu i na jakich zasadach odsprzedajesz. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nie zawsze jest to rozwiązanie najbardziej opłacalne. 

Sama usługa serwera dedykowanego nie należy do najtańszych – trzeba za nią zapłacić nawet kilka razy więcej niż za standardowy pakiet hostingowy. Do tego konieczne jest administrowanie takim serwerem, co wiąże się z dodatkowymi kosztami i koniecznością angażowania czasu.

Podsumowując – gdy potrzebujesz do swoich usług dołożyć hosting w pakiecie, a jednocześnie chcesz, żeby było to opłacalne dla wszystkich stron, to… hosting reseller jest naprawdę doskonałym rozwiązaniem.